Basel’de Efrîn protestosu

Türk sermaye devletinin Efrîn'e yönelik saldırıları Basel’de yapılan eylemle protesto edildi.

Türk sermaye devletinin Efrîn'i işgal saldırısı, kent merkezi ve kenar mahallelere ulaşmış olması ve katliamcı devlet ayrım gözetmeksizin karadan ve havadan her gün Efrînlilerin üzerine bomba yağdırması, her yerde olduğu gibi Basel’de büyük bir öfkeyle karşılanırken aralıksız olarak protesto eylemleri gerçekleştiriliyor.

Basel’de bugün (13 Mart) eylem için saat 17.00'de Barfüserplatz Meydanı’nda toplanıldı. Katliam tehlikesi nedeniyle eylemciler oldukça öfkeliydi.

Eylemin başından sonuna dek hiç durmaksızın sloganlar atıldı. “Katil-faşist, çocuk katili Erdoğan!”, “Türk ordusu Kürdistan ve Efrîn'den dışarı!”, “Kürdistan faşizme mezar olacak!”, “Yaşasın Efrîn direnişi!”, “Yaşasın enternasyonal dayanışma!” sloganları haykırıldı.

Alman devletinin Efrîn saldırısındaki giderek açık hale gelen suç ortaklığı ise “Alman panzerleri Efrîn'den dışarı!”, “Avrupa finanse ediyor, Türkiye/Erdoğan bombalıyor!” sloganlarıyla kınandı.

Miting şeklinde gerçekleştirilen eylem, bir sonraki gün için yapılacak miting ve Cumartesi günü yapılacak büyük yürüyüşün çağrısının ardından sona erdi.

Protesto eylemine Kürt hareketi ve Türkiyeli devrimci örgütlerin yanı sıra BİR-KAR da katıldı.

Kızıl Bayrak / Basel