14 Mart'ta Anadolu Adliyesi'ndeyiz!

“Helin'i unutmadık, unutturmayacağız” diyerek, 14 Mart'ta görülecek davanın ikinci duruşması için İstanbul Kartal’daki Anadolu Adliyesi'nde olacağız.

Helin Palandöken cinayeti davasının ilk duruşması 16 Şubat günü gerçekleştirilmiş ve mahkeme yanlış sanık getirildiği için ertelenmişti.

Kadınlara ve çocuklara yönelik şiddet ve istismar haberleri her geçen gün artarken bu davaların görüldüğü mahkemeler de Helin Palandöken davasında görüldüğü gibi giderek keyfileşmektedir. “İyi hal” indirimlerinden, “tahrik” indirimlerine kadar keyfi uygulamalar söz konusuyken Helin Palandöken cinayeti davasında bir de yanlış sanık getirilmesiyle karşı karşıya kaldık.

Stajda, sokakta, okulda bizlere yaşam şansı sunulmuyor, daha küçük yaşlardan itibaren çıraklık adı altında ucuz iş gücü olarak görülüyor ve atölyelere sürülüyor, 9 yaşındaki kız çocuklarının evlendirilmesi teşvik ediliyor, kadına biçilen rolün bir parçası olarak sokaklarda katlediliyoruz. Tüm bu çürümüş zihniyet ise her gün aramızdan birini almaya devam ediyor. Bunlardan biri de sıra arkadaşım Helin’di.

Meslek Liseliler Birliği olarak, bir kez daha sıra arkadaşımız “Helin'i unutmadık, unutturmayacağız” diyerek 14 Mart'ta görülecek davanın ikinci duruşması için İstanbul Kartal’daki Anadolu Adliyesi'nde olacağız.

Buluşma:

12.00: Basın Açıklaması

13.00: 1. Ağır Ceza Mahkemesi

Meslek Liseliler Birliği