3 ilde ev baskınları ve gözaltılar

Sosyal medya paylaşımları ve “cumhurbaşkanına hakaret” gerekçesiyle Antalya, Balıkesir ve Antakya’da ev baskınları gerçekleştirildi.

Sermaye devletinin muhalif kesimlere dönük zorbalığı bugün de ev baskınları ve gözaltılarla devam etti. Antalya, Balıkesir ve Antakya’da “cumhurbaşkanına hakaret” ve sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle polis baskınları gerçekleştirildi.

Antalya'da Halkevleri Merkez Yürütme Kurulu üyesi Kutay Meriç, evi basılarak “cumhurbaşkanına hakaret” gerekçesiyle gözaltına alındı.

Balıkesir'de de Efrîn'e yönelik işgale karşı yaptıkları sosyal medya paylaşımları gerekçesiyle 9 kişi gözaltına alındı.

Balıkesir'in Merkez ve Edremit ilçesinde sabah saat 07.30'da aralarında Eğitim Sen Edremit Şube Yürütme Kurulu üyesi Kemal Yadırgı ve EMEP üyeleri İbrahim Gümüştaş, Mehmet Tank, İbrahim Coşkun, Fatma Gün ve Erdinç Kırova'nın da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı. Erdinç Kırova'nın evinde arama yapılarak, Kamil Yadırgı'nın iş yerinden gözaltına alındığı bildirildi.

Hatay'da da KESK, İHD ve HDP üye ve yöneticileri gözaltına alındı. Aralarında İHD Hatay Şube Başkanı Mithat Can ve Şube Sekreteri Servet Akbaba'nın da aralarında olduğu çok sayıda kişinin de gözaltına alındığı öğrenildi.