Dayanışma, devrimciliğin olmazsa olmazıdır

“Dayanışma halkların inceliğidir.” Devrimciliğinse olmazsa olmazıdır.

“Dayanışma halkların inceliğidir.” Devrimciliğinse olmazsa olmazıdır. Tutsak olan bir siper yoldaşına mektupla gönderilen sıcak bir selam tecriti kırıyor. Mektup tutsağa keyfi olarak verilmeyebilir de. Ki çoğu zaman böyle oluyor. Bu yazmamanın nedeni olamaz. Daha sık, mektup bombardımanı yapmak diye ifade edilecek bir sıklıkta yazmak gerekiyor. Göksel Yerdut'a gönderdiğim mektubum verildi. Sıcak bir selamın bile Göksel'de yarattığı coşkuytu anlatmak için, onun yazdıklarını aktarıyorum.

Sevgili M... yoldaş, merhaba sevgiler, selamlar gönderiyorum. Göndermiş olduğun mektubun ve duyarlılığın için teşekkür ediyorum. Elazığ T'de epey bir tecrit ve psikolojik durum söz konusuydu. Girişte çıplak aramaya maruz kaldım, tüm yaşanılanlarla ilgili suç duyurusunda bulundum. Henüz tarafıma bir cevap gelmedi; idare vermemişte olabilir.

Açlık grevine 23.01.2018'de başlamıştım. Tek kişilik yerdeydi ve sürekli sayımlarda ayağa kalkma, havalandırmaya çıkarken kimlik gösterme dayatmalarından dolayı, yapılan uygulamaları reddederek taleplerimin karşılanmasını istedim. Açlık grevine başlamamın sebebi budur. Bu süreçte B1 verilmediği gibi, sağlık kontrollerim de yapılmadı.

25.01.2018'de apar topar Elazığ 1 No’luya getirildim. 2 kez çıplak aramaya maruz kaldım ve 1 gün müşahede de bekletildim. Daha sonra idare yanıma gelerek aynı dosyadan yargılanan olmaması sebebiyle tek kişilik yerde kalacağımı belirtti. Ben de durumu kabul etmeyeceğimi, 3 kişilik arkadaş ortamına geçene kadar açlık grevini sürdüreceğimi ilettim. Uzun uğraşlardan sonra talebim kabul edildi. 26.01.2018'de açlık grevini bitirdim.

Burada kaldığım çıplak aramayla ilgili suç duyurusuna yanıt geldi. Talebim kavuşturmaya yer yok denilerek reddedildi. İtiraz edeceğim. ...

Benden taraf tüm yoldaşlara, dostlara sevgiler iletirsen sevinirim. Dayanışma duyguların için de çok teşekkür ediyorum. Yoldaş sıcaklığıyla sarılıyorum sana.”