Türk Metal işçileri şovenizmle zehirlemeyi sürdürüyor

Yıllardır üyesi olan işçileri şovenizm zehriyle köleliğe razı eden Türk Metal, işçileri Efrîn saldırganlığına yedeklemeye hizmet ediyor.

Sermaye devletinin metal işçileri içerisindeki ajanı olan ve patronlar adına işçileri denetlemek ve sömürüye razı etmek için hizmette kusur etmeyen Türk Metal Sendikası, bu hizmetini şovenizm üzerinden sürdürüyor.

Yıllardır işçileri şoven, milliyetçi duygularla zehirleyerek sömürü, kölelik koşullarına razı etmeyi başaran Türk Metal bürokratları Efrîn saldırganlığına çanak tutmaya devam ediyorlar. Grev kararının alındığı bir süreçte “savaş var” gerekçesiyle belirlenen eylemleri yapmayacağını açıklayan sendika şimdi de savaş şovlarına katılıyor.

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Kırıkkale Silah Fabrikası'nda üretilen Milli Piyade Tüfeği’nin (MPT-76) askerlere gönderilmesi bir şova dönüştürülürken Türk Metal bürokratları da bu şovda hazır bulundu.

Dün gerçekleştirilen şovla silahlar Efrîn saldırganlığına katılan askerlere gönderilirken Türk Metal Sendikası Kırıkkale Şube Başkanı Zekai Tufan da bu şovun parçası oldu.

Üstelik Türk Metal’in bu şovenizme yedeklediği işçiler de şova alet olurken MPT-76 tüfekleriyle havaya ateş ederek PKK aleyhinde slogan attılar.